Niusy

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi niusami z życia 1mi.pl.

2018-05-31: Dwa lata 1mi.pl aka nowy serwer

Dwa lata 1mi.pl aka nowy serwer aka michan
31 maja 2018

Jak wszyscy wiemy, miesiąc temu 1mi znalazła się nad przepaścią. Zrobiliśmy krok do przodu.

Dzięki spóźnionemu, lecz hojnemu wsparciu naszych użyszkodników, udało się odnowić domenę. Wysiłkiem moim i mmk1 przenieśliśmy serwer z OVH na nasz własny, dedykowany - maszyna została dostarczona przeze mnie, a łącze dostarcza mmk1. Więcej informacji o nowym serwerze znajduje się na stronie „O armii”.

Ze spraw technicznych ważnym jest, że przenieśliśmy się z systemu CentOS 7 na Debian 8. Wszystko powinno śmigać, ale na pewno coś przeoczyłem. Ze spraw, które powinniście wiedzieć - Webmail jest teraz obsługiwany przez RoundCube, co powinno być dużym usprawnieniem korzystania zeń. Właściciele plików w /home zostali zresetowani (uprawnienia zostały tak jak były).

Klucz ECDSA serwera SSH i adres IP 1mi.pl zmieniły się.

W tym miejscu czas ogłosić nową usługę. Przywitajcie michan - forum obrazkowe, które jak ja, wraz z pomysłodawcą lachcimem, mam nadzieję, okaże się hitem.

Do dyspozycji są następujące boardy: /1/, gdzie można dyskutować o rozwoju 1mi.pl i zgłaszać błędy. /3/, gdzie można dyskutować o naszej ukochanej alma mater. /a/, czyli oddział Koła Słodkich Dziewcząt Robiących Słodkie Rzeczy. /o/, gdzie wstawiamy własną twórczość główną, a do dyspozycji jest aplet do rysowania (z jap. „oekaki”). /λ/, gdzie można gadać o sprawach technologicznych i projektach cudzych jak i własnych. W końcu mamy /r/, czyli miejsce na wszystko, co nie pasuje do innych boardów.

Wielu przyjemnych dyskusji i wyzwań związanych zarówno z 1mi jak i na nowej, uniwersyteckiej drodze życia.

gl;hf ~przemub

2016-05-28: Pierwszy miesiąc 1mi.pl

Pierwszy miesiąc 1mi.pl - 28 maja 2016

Mija plus minus pierwszy miesiąc funkcjonowania 1mi.pl. Podzielę się więc paroma statystykami: mieliśmy 295.491 żądań do serwera WWW (a wyłączając ~timemaster/chatupdate.php 10.722), odwiedziło nas 273 unikatowych gości i pobrało przy tym 4.978 stron. Także niemało. Godziny szczytu to: 22-3, czyli wczesny wieczór. Równo połowa klasy ma pełne konta na naszym serwerze.

Wydana została wersja alpha 1.0 Prezes Clickera, który to jest najpopularniejszą stroną na 1mi.pl z 766 odwiedzinami. Śmieszkowe strony domowe potworzyli: cycu, przemub, lachcim. Mamy nadzieję, że za niedługo wszyscy użytkownicy będą mieli wstawione coś ciekawego.

Na serwerze została zainstalowana pierwsza wersja sapera autorstwa ant (anta?) o nazwie saper. Zainstalowałem także freesweep (sapera) i kolekcję gier z BSD.

To chyba byłoby na tyle. Niech wam śmieszne memy dopisują. I zakodźcie coś fajnego, by tu się następnym razem znaleźć.

Idźcie i głoście chwałę Prezesa! ~przemub

Wróć